Autorzy tekstów, Najnowsze, pozostali Autorzy

Papież Franciszek do Chorych w Fatimie

Papież Franciszek

dodane 2017-05-14 21:59

zdjęcie: wordpress.com

13 maja w Fatimie, w stulecie objawień Matki Bożej trzem pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, papież Franciszek w szczególny sposób zwrócił się do osób chorych, cierpiących i niepełnosprawnych

Ojciec Święty powiedział:

„Drodzy Chorzy! Bracia i siostry.

Jak powiedziałem w homilii, Pan zawsze nas uprzedza. Kiedy przechodzimy przez krzyż, On już był tam wcześniej. W swojej męce wziął na siebie wszystkie nasze cierpienia. Jezus wie co to znaczy ból, rozumie nas, pociesza nas, i daje nam siłę jak to uczynił św. Franciszkowi Marto i św. Hiacyncie, świętych wszystkich czasów i miejsc. Myślę o Apostole Piotrze zakutym w kajdany w więzieniu w Jerozolimie podczas, gdy cały Kościół modlił się za niego, a Pan pocieszał Piotra

Oto tajemnica Kościoła. Kościół prosi Pana, aby pocieszał strapionych takich jak wy i On was pociesza w głębi serca, oraz pociesza was darem męstwa.

Drodzy pielgrzymi! Mamy przed naszymi oczyma Jezusa ukrytego, ale obecnego w Eucharystii. Podobnie jak mamy Jezusa ukrytego, ale obecnego w ranach naszych braci i sióstr, chorych i cierpiących. Na ołtarzu adorujemy ciało Jezusa. W tych braciach znajdziemy rany Chrystusa. Chrześcijanie adorują Jezusa, chrześcijanie poszukują Jezusa, chrześcijanie potrafią rozpoznać rany Jezusa.

Dziś Dziewica Maryja  powtarza nam pytanie, jakie przed stu laty zadała pasterzom. Czy chcecie ofiarować się Bogu? – odpowiedź tak, chcemy. Daje nam możliwość zrozumienia i naśladowania ich życia. Przeżyli je ze wszystkim co miało w sobie z radości i cierpienia w postawie ofiary dla Pana.

Drodzy chorzy! Przeżywajcie swoje życie jak dar i jak pastuszkowie powiedzcie Matce Bożej, że chcecie ofiarować się Bogu z całego serca. Nie uważajcie się jedynie siebie za adresatów solidarności charytatywnej, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia w misji Kościoła. Wasza milcząca obecność, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego, dla zbawienia świata. Cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu, są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej. Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła.

Jezus przejdzie blisko was, w Najświętszym Sakramencie, aby wam okazać swoją bliskość i miłość. Powierzcie Jemu swój ból, cierpienie, wasze znużenie. Możecie liczyć na modlitwę Kościoła, która ze wszystkich stron wznosi się do Boga za was i z wami. Bóg jest Ojcem i nigdy o was nie zapomni.”

Następnie Papież udzielił specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 25 26 27
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Dzisiaj: 19.04.2018