„Śmiertelne życie” – film o ks. Janie Kaczkowskim

„Śmiertelne życie” to film Tadeusza Pawlickiego o ks. Janie Kaczkowskim, wyprodukowany dla TVP. Jego przedpremierowy pokaz odbędzie się jutro wieczorem w warszawskim Kinie Wisła i będzie połączony z premierą najnowszej książki ks. Kaczkowskiego – „Grunt pod nogami”.

2016-03-23

Film „Śmiertelne życie” to rozmowa Antoniego Pawlickiego z księdzem Janem Kaczkowskim. „Pokazuje spotkanie dwóch światów: świata aktorów, żyjących w rzeczywistości pozornej, częściowo kreowanej przez historie swoich bohaterów i świata prawdziwego – świata młodego księdza i jego ciężkiej pracy w stworzonym przez siebie hospicjum. Księdza, który nie poddaje się mimo śmiertelnej choroby i walczy z nią jak prawdziwy bohater” – piszą organizatorzy środowego spotkania w warszawskim Kinie Wisła.

„To nie jest do końca film o mnie. To jest film o dwóch mężczyznach, z których jeden próbuje nie być celebrytą, a drugi stał się nim przez przypadek. Zasadniczo nasze światy są prawdziwe i uzupełniają się” – mówi ksiądz Jan Kaczkowski.

Na przedpremierowy pokaz filmu „Śmiertelne życie” i premierę książki „Grunt pod nogami”, które odbędą się 23 marca o godz. 19 w kinie Wisła w Warszawie zapraszają wydawnictwo WAM i Telewizja Polska.

W najnowszej książce „Grunt pod nogami” ks. Jan Kaczkowski odpowiada jak wygląda jego relacja z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum? Na te i inne pytania na środowym spotkaniu będą starali się opowiedzieć także przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego.

Reżyserem „Śmiertelnego życia” jest Tadeusz Pawlicki. Film wyprodukowała firma Pisaresque dla TVP. Premierowa emisja filmu w Telewizji Polskiej przewidziana jest w Wielką Sobotę.

Ks. Jan Kaczkowski (ur. 19 lipca 1977 w Gdyni) jest bioetykiem, organizatorem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W ciągu dwóch lat wykryto u niego dwa nowotwory – najpierw nerki, którego udało się zaleczyć, a później glejaka mózgu czwartego stopnia. Po operacjach poddawany kolejnym chemioterapiom, nadal pracuje na rzecz hospicjum i służy jego pacjentom. W BoskiejTV prowadzi swój vlog „Smak Życia”. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, otrzymał tytuł honorowego obywatela Pucka. Został wyróżniony medalem „Curate Infirmos” przyznanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. W 2014 roku został laureatem (razem z Piotrem Żyłką) Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka oraz nagrody Pontifici przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną. W 2015 roku „Tygodnik Powszechny” odznaczył go Medalem św. Jerzego a za działalność charytatywną otrzymał Różę Gali. Jego inicjatywa zaangażowania w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych została uznana za najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzona przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.
pra / Warszawa

Autorzy tekstów, KAI, Najnowsze

nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 22.12.2024