Jego życie promieniowało Ewangelią, promieniowało Chrystusem.
Od 5 marca trwa w Kościele Wielki Post. To czas intensywnej pracy nad sobą i nawracania się do Boga, który jest Miłością. W głębszym przylgnięciu do Boga mogą pomóc nam nabożeństwa o charakterze pasyjnym, które Kościół proponuje w tym okresie liturgicznym.
Reakcje Papieża na ludzkie cierpienie nie są tylko jakąś zewnętrzną pozą ani „ocieplaniem wizerunku” według wytycznych marketingu politycznego. Jego czułość wobec najbardziej potrzebujących płynie z osobistego doświadczenia miłości i bólu.
Z Księgi Psalmów. Nawet jeśli potężne fale wód doświadczeń uderzą w człowieka wierzącego Bogu, szkody mu nie wyrządzą. Proszę o otwarcie Pisma Świętego na Psalmie 32.
Wpatrując się w poranione ręce, nogi i bok Zbawiciela powiedział: „Chcę być ukrzyżowany razem z Tobą! Z miłości do Ciebie pragnę być ukrzyżowany z Tobą, tak jak Ty zechciałeś być ukrzyżowany z miłości do mnie”.
O prawosławnym całunie, który odsłania zakryte tajemnice
Pan Alfons Bartusek, niewidomy członek Apostolstwa Chorych, opowiada o swoim doświadczeniu cierpienia i o radości, która płynie z życia w bliskości Boga.
Szkoła modlitwy. Nawrócenie to odwrócenie się od grzechu. Dokonuje się ono poprzez wrócenie do Pana Jezusa, do Jego miłości, do więzi z Nim.
75 lat temu – 2 marca 1939 roku, dokładnie w dniu swoich 63. urodzin – ówczesny sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Eugenio Pacelli został wybrany papieżem, przyjmując imię Pius XII. Ten wielki czciciel Maryi, to zarazem jeden z najbardziej oczernianych, niezrozumianych i niesprawiedliwie ocenianych Pasterzy Kościoła.
„Pomóż nam czuwać nad ogniem naszych pochodni. Niech nie zgasną aż do ostatniej straży. Amen”.