Chorzy i niepełnosprawni u Matki Bożej Studzieniczańskiej
W pierwszą sobotę lipca do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej pielgrzymują chorzy i z niepełnosprawnością oraz wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.
2019-07-04
Pielgrzymom towarzyszą kapelani szpitali diecezji ełckiej, pielęgniarki, opiekunowie oraz kapłani. Zawiązanie wspólnoty w Studzienicznej odbędzie się o godzinie 10.00. W programie tradycyjnie uczestnicy wezmą udział w konferencji formacyjnej oraz nabożeństwie różańcowym Wspólna Eucharystia z obrzędem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem sprawowana będzie o godzinie 12.00.
Ks. Jarosław Pierzgalski, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia wyjaśnia, że tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. „Wszyscy potrzebujemy zapewnienia, że nie jesteśmy sami, zwłaszcza w sytuacji często po ludzku niezrozumiałej i trudnej. Duch Święty umacnia nas swoimi darami. Nasze pielgrzymowanie przeżywamy w łączności z 54. Dniem Apostolstwa Chorych. Apostolat polega na tym, aby pomóc osobom dotkniętym chorobą przeżywać cierpienie z Chrystusem. Dlatego też od lat pielgrzymujemy do Matki Najświętszej Studzieniczańskiej, bo Maryja jest nieustannie obecna w naszej codzienności i jako Matka zatroskana o człowieka, zawsze prowadzi do Chrystusa” – zapewnia ksiądz kapelan.
Pielgrzymi są zaproszeni również do udziału w nabożeństwa Drogi Krzyżowej przy stacjach prowadzących do Kaplicy Cudownego Obrazu. Na zakończenie przewidziana jest dla wszystkich agapa.
Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej jest jednym z głównych sanktuariów diecezji ełckiej. W roku 1999 to miejsce odwiedził papież Jan Paweł II. Od 2008 r. Studzieniczna jest etapem wytchnienia na Szlaku Papieskim „Tajemnice Światła”.