Mamy prawo zwracać się do Niego, jak dzieci do czułego Ojca. Korzystajmy więc z tego przywileju!
Otrzymaliśmy niesamowity „prezent”! Jest nim życie Boga w każdym z nas. Możemy więc w wolności serca nie tylko cieszyć się tym darem, ale też możemy śmiało go „otworzyć”.
We wtorek 18 listopada w kościele p.w. Przemieniania Pańskiego w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Apostolstwa Chorych. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore i niepełnosprawne, a zwłaszcza członków Apostolstwa Chorych z okolic Katowic na Mszę świętą, która odbędzie się o godz. 18.00. Po Mszy świętej będziemy uczestniczyli w nabożeństwie eucharystycznym połączonym z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Nie możemy patrzeć biernie jak Kraków - stolica Miłosierdzia Bożego staje się symbolem wyuzdania. Podejmijmy wysiłek obrony tak wielkich wartości, jakimi są godność ludzkiego ciała, świętość małżeńskiej miłości, formacja młodych sumień - napisał kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym przesłaniu do inicjatorów akcji „Szpital domowy”. Przez miesiąc, od 18 listopada kiedy przypada setna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, młodzież będzie modlić się przed Najświętszym Sakramentem w intencji moralnej odnowy Krakowa.
„Wierność Ewangelii życia i poszanowanie go jako daru Boga wymaga niekiedy decyzji odważnych i sprzecznych z dominującym nurtem, które w szczególnych okolicznościach mogą prowadzić do sprzeciwu sumienia” - powiedział Franciszek do włoskich lekarzy katolickich. Papież zdecydowanie odrzucił różne formy „fałszywego współczucia”, promującego aborcję, eutanazję, zapłodnienie „in vitro”, czy też wykorzystywanie istnień ludzkich do przypuszczalnego ocalenia innych. Franciszek przyjął 15 listopada członków Stowarzyszenia Włoskich Lekarzy Katolickich. Obchodzi ono 70 rocznicę istnienia.