Gdzieś obok tętniło życie. Najbardziej żałował, że nie może oglądać kolorów i barw, o których z takim przejęciem dyskutowali ludzie, że nie może sprawdzić, czy Góry Judzkie są rzeczywiście tak wysokie i czy kobiety są naprawdę piękne.
W trwającym Roku Wiary Kościół zachęca do tego, aby podjąć głębszą refleksję nad prawdami, które wyznajemy w Credo. Stanowią one treść wiary, dzięki której możemy uczestniczyć w życiu samego Boga – poznawać Go i coraz bardziej miłować. Proponujemy zatem, aby poszczególne prawdy wiary uczynić treścią osobistego rozważania na modlitwie. W tych rozważaniach poprowadzi nas metoda trzech kroków.
Cieszyła się z każdej wizyty w internacie, dyskretnie dotykała dłońmi głowy dziewczynek, a w zimne poranki lub wieczory sprawdzała, czy dzieci są ubrane wystarczająco ciepło.
Poganie mieliby dostąpić zbawienia i łaski, prędzej niż ja? Mieliby przede mną wejść do Królestwa Bożego? Gdzie tutaj logika? Czytając słowa dzisiejszej Ewangelii można odnieść wrażenie, że świat jednak nie jest sprawiedliwy.
Wkrótce w Kościele zakończy się Rok Wiary. Właśnie tematyce wiary oraz prześladowaniom z powodu jej wyznawania poświęcamy bieżący numer „Apostolstwa Chorych”.
24 listopada br. zakończy się Rok Wiary. Według zamysłu papieża Benedykta XVI czas ten miał stanowić zachętę do przemyśleń nad stanem naszej wiary i nad tym, co jest dla niej autentyczną podstawą. Spróbujmy więc, choć przez chwilę, podjąć refleksję na ten temat.
Z Księgi Psalmów. O sprawach ważnych i dobrych z przeszłości należy pamiętać choćby po to, by Bogu za nie dziękować. Proszę o otwarcie Pisma Świętego na Psalmie 114.