Bo jak witraż, aby objawił swoje prawdziwe piękno, potrzebuje słońca, tak człowiek do pełni szczęścia potrzebuje kogoś, kto będzie go kochał.
Pierwszy tydzień grudnia przeżywamy jako Europejski Tydzień Autyzmu. Zachęcamy z tej okazji do zapoznania się ze streszczeniami niektórych wykładów wygłoszonych podczas zapowiadanej przez nas wcześniej XXIX Konferencji Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Konferencja ta odbyła się w dniach od 20 do 22 listopada w Watykanie.
Wszyscy chrześcijanie mają we wspólnocie Kościoła swe miejsce i misję do spełnienia, według danego im charyzmatu. Najważniejsza jest jednak postawa czuwania i oczekiwania na powrót Chrystusa.
Dzisiejsze Słowo Boże jest więc lekcją pokory dla tych, którzy – jak zdarzało się to uczniom Jezusa – uważali, że mają do Niego więcej „praw”, niż inni, że wiedzą więcej od innych, że zasługują na „pierwsze miejsca” w Królestwie Bożym.
W niedzielę 30 listopada rozpoczęliśmy czas Adwentu. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.
Jestem Niepokalane Poczęcie. W 1854 roku papież Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP. 8 grudnia br. mija 160 lat od tego wydarzenia.
W grudniowym – nieco poszerzonym – numerze „Apostolstwa Chorych” podejmujemy tematykę związaną z Lourdes. Zainspirowała nas do tego przypadająca w tym roku 160. rocznica ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.