Podczas niedzielnej Mszy w mojej krakowskiej parafii niejednokrotnie moją uwagę przykuwał kilkunastoletni chłopiec z zespołem Downa, który po zakończonej liturgii lubił podchodzić do wielkiego krucyfiksu stojącego obok ołtarza i całować stopy zawieszonej na nim rzeźby Jezusa. Niewątpliwie jego zachowanie odbiegało od społecznej normy, bo nikomu innemu z pełnosprawnych intelektualnie wiernych, taki gest nie przyszedł do głowy.
Od 13 marca 2013 roku Kościół ma nowego papieża. Franciszek I – dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires – Jorge Mario Bergoglio ma 76 lat i jest pierwszym jezuitą wybranym na najwyższy urząd w Kościele katolickim.
Dzień Pięćdziesiątnicy. Wieczernik, Święta Matka, Apostołowie, szum z nieba, wicher i języki ognia nad głowami. To porywający obraz zstępującego Ducha Pocieszyciela – Parakleta. A potem pierwszy cudowny znak obecności „Duszy Świata” – uczniowie z gromady zalęknionych nieudaczników stają się wspólnotą mężów pełnych mocy.
Z Księgi Psalmów. Ten, kto ufa Bogu nie musi obawiać się niebezpieczeństwa, bo u Niego znajdzie swoje schronienie.
Błogosławiona Siostra Marta Wiecka.
Przewieziona na salę pooperacyjną czekałam na jakąkolwiek wiadomość. Po jakimś czasie mąż przyniósł lakoniczną informację od lekarzy, że nasz syn ma symptomy zespołu Downa. Tylko tyle pamiętam.
W trwającym Roku Wiary Kościół zachęca do tego, aby podjąć głębszą refleksję nad prawdami, które wyznajemy w Credo. Stanowią one treść wiary, dzięki której możemy uczestniczyć w życiu samego Boga – poznawać Go i coraz bardziej miłować. Proponujemy zatem, aby poszczególne prawdy wiary uczynić treścią osobistego rozważania na modlitwie. W tych rozważaniach poprowadzi nas metoda trzech kroków.
Dziewięć lat starali się o dziecko. Ona trzykrotnie poroniła. W 2008 roku wreszcie się udało. Na świat przyszedł Mikołaj. Małżonkowie Katarzyna i Wojciech Dębiccy opowiadają o swoim nawróceniu i o tym, jak na co dzień wygląda życie w objęciach szczęścia.
Masz prawo do miłości, do tego, aby być kochanym, otoczonym opieką i wsparciem. Masz prawo do tego, by poświęcić Tobie czas, uwagę i z cierpliwością pomóc w tym, w czym sobie nie radzisz.