Bądźcie świadkami miłosierdzia – tymi słowami papieża Jana Pawła II zaapelował do uczestników III Apostolskiego Światowego Kongresu Miłosierdzia kard. Christoph Schönborn. Otwierając 16 sierpnia czterodniowy kongres w stolicy Kolumbii, Bogocie, arcybiskup Wiednia podkreślił, że według św. Jana Pawła II miłosierdzie jest jedyną odpowiedzią na świat pełen przemocy i niesprawiedliwości.
Podczas Mszy Świętej 13 września 2014 r. o godz. 15.00 „Wiara i Światło” w duchu nowej ewangelizacji „Bliżej Mocniej Więcej”przedstawi swój Ruch. Zapraszamy do udziału.
Łącząc się z Papieżem Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową w modlitwie i apelu o pokój w północnym Iraku, Caritas Polska spieszy z pomocą poszkodowanym.
W swojej homilii wygłoszonej do kobiet z piekarskiego wzgórza 17 sierpnia br. ks. abp Konrad Krajewski powiedział między innymi: "Jak Wam będzie tak ciężko w życiu i podobanie się Bogu będzie związane z bohaterstwem dnia codziennego, to (...) popatrzcie na kwiaty. One nauczą Was najprostszej teologii! Otóż, kwiaty są beztroskie w obdarzaniu pięknem. Kwitną i są urocze nawet wtedy, kiedy na nie nikt nie patrzy. (...) One zawsze kwitną ku górze i są piękne nawet dla tych, co na to nie zasługują. Sekretem ich piękna jest to, że nie robią nic innego, jak wypełniają wolę Tego, który je stworzył!".
W dzisiejszej Ewangelii Bóg nas zaskakuje. Pokazuje, że miłosierdzie jest czymś więcej, niż podsumowaniem naszych uczynków.
W różny sposób Bóg dociera do człowieka ze swoją uzdrawiającą mocą. Najczęściej czyni to jednak w trzech związanych ze sobą i uprzywilejowanych miejscach swojej obecności: poprzez modlitwę, w sakramentach i przez kontemplację krzyża.
„Dziś bycie salezjanami wychowawcami i ewangelizatorami ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej, gdyż obecna rzeczywistość jest nawet okrutniejsza i boleśniejsza niż wtedy, gdy żył św. Jan Bosko”. Oznacza to trwanie przy młodych ludziach, tych „najbardziej poszkodowanych i najbardziej pokrzywdzonych”, aby pomóc im w odzyskaniu ich godności – powiedział przełożony zgromadzenia.
To Jej pokorne „fiat", zgoda na Macierzyństwo i wszystkie jego konsekwencje sprawiły, że została wyniesiona ponad innych ludzi, stając się królową Nieba i Ziemi
Wyznanie Piotra pod Cezareą Filipową z dzisiejszej Ewangelii ma szczególne znaczenie ze względu na okoliczności czasu i miejsca, w których się dokonało. Piotr składa bowiem wyznanie wiary w imieniu swoim i apostołów, przebywając na terytorium pogańskim.
Jeśli choć trochę czujemy się zaniepokojeni słowami Jezusa, nie lękajmy się. To zdrowy, ożywczy niepokój. Pozwala nam zawołać: „Panie, pod tą maską jestem ja, grzeszny człowiek".